Ką daryti, kai po ratų suvedimo procedūros niekas nepasikeičia?

Smūgis į lietaus prilytą ir nematomą duobę dešiniu priekiniu ratu ir automobilį (Renault Laguna II Grando Turismo, 2001 m. 1.9 L) pradėjo smarkiai traukti į dešinę pusę. Visuomet prisimeni, kad turi vairą net važiuodamas 40 – 50 km/val. greičiu. Nekalbant apie jo valdymą greitkelyje.

Nuvažiuoju į artimiausią servisą atliekantį ratų suvedimą >>> UAB “Truma”, Kaune, Veiverių g. 150. 40 min ir automobilis sutvarkytas. Meistras pasakoja, kad nieko rimtų neatitikmų nebūta ir viską lengvai ir paprastai pavyko sureguliuoti. Išvažiuoju į gatvę ir pastebiu, kad nepastebiu jokių pokyčių. Traukimas toks pat stiprus ir vairavimu to nepavadinsi.

Grįšti į autoservisą iš karto iš jo išvažiavus jau esu įpratęs. Taigi už 5 min. aš vėl kalbuosi su ratų suvedimą atlikusiu specialistu. Pranešu, kad problema neišsisprendė ir mandagiai klausiu, kur ieškoti priežasčių. Meistras kultūringas. Gana greitai suvaldo spėjusią pasirodyti ironišką šypseną ir beprasiveržiantį juoką. Pasiūlau jam kartu išvažiuoti į kelią ir įvertinti automobilio valdymą – visiškai normalu, kad vairuotojas neprofesionalas gali netoleruoti ar nesuprasti kai kurių dalykų. Gal tai leistinas automobilio nuokrypis važiuojant keliu, nors tuo labai abejoju.

Meistras važinėtis atsisako ir prieš grįždamas į savo darbo vietą pasidalina vienu pasiūlymu: sukeisti to paties dešinio šono priekinį ir galinį ratus vietomis – tuomet, pasak jo, išsispręs visos problemos. Bet jis, ar jo servisas to nedaro (taip išeina?) to negali padaryti ir vėl ištestuoti automobilio valdymo realiomis sąlygomis kelyje, nes pasiūlęs tokį variantą apsisuka ir nueina į serviso gilumą. Labanaktis, žodžiu. Stoviu kieme su nauju galvosūkiu – kas teiktųsi sukeisti man šiuos ratus.

Žinoma tai menka techninė užduotis. Iš bėdos galima ir namų kieme sukeisti tuos ratus, bet klausimas ir vėl tas pats, ar tai ką nors pakeis?

Pridedu kompiuterio duomenis po suvedimo – jie, kaip suprantu, idealūs. Nors nežinau, ar atitinka Renault gamintojo šiam modeliui keliamus reikalavimus. Prašau patarti, kokios dar priežastys gali įtakoti automobilio trauką kelyje, kaip spręsti šią problemą ir kur ieškoti priežasčių? Pasidalinkite komentaruose. Būsiu labai dėkingas.

suvedimas

Author: Paulius

Tiesiog vairuotojas. Neturiu visiškai jokių sąsajų su automobilių industrija, distribucija, sporto šakomis ar atskirų prekinių ženklų mėgėjų draugijomis. Tačiau tai netrukdo dalintis tuo, kokius įspūdžius teikia vairavimas, naujų automobilių bandymas, ar turimo modelio priežiūra. Dalinuosi savo pastebėjimais.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *