kada susidevi kaladeles

Kada reikia keisti stabdžių kaladėles?

Vienas iš svarbiausių saugaus automobilio komponentų – atliekančios savo funkciją stabdžių kaladėlės. Norint, kad stabdymo procesas vyktų sklandžiai ir patikimai, stabdžių kaladėles patariama keisti pravažiavus 50.000 – 60.000 km.

 

Kokie ženklai išduoda, kad atėjo laikas keisti stabdžių kaladėles?

 

Pagrindinius susidėvėjusių stabdžių kaladėlių požymius gali pastebėti kiekvienas vairuotojas. Tam nereikia specialių įrankių ar automobilio sandaros bei mechanikos žinių. Štai ženklai, į kuriuos turėtumėte atkreipti dėmesį:

 

  1. bandant stabdyti automobilį pasigirsta cypiantis ar kitoks dalių trynimąsi viena į kitą išduodantis garsas;
  2. stabdžio pedalą reikia daugiau nuspausti nei anksčiau;
  3. stabdant automobilį atsirado vibracija;
  4. ant ratų pastebimos nuo stabdžių atsiradusios dulkės.

 

Gebėjimas pilnai sustabdyti automobilį per kuo trumpesnį laiką yra labai svarbus saugaus vairavimo elementas. Nors kiekvienas vairuotojas kasdien stabdo savo transporto priemonę daugybę kartų, ne visi įsivaizduoja, kokios jos dalys yra atsakingos už šią funkciją. Būtent stabdžių kaladėlės atlieka svarbiausią vaidmenį. Priklausomai nuo automobilio modelio, stabdžių kaladėlės gali būti tvirtinamos ant visų keturių ratų. Jos gaminamos iš metalo ir anglies pluošto. Dėl to yra ypač tvirtos ir atsparios. Stabdžių kaladėlės naudojamos tik tą trumpą laiko tarpą, kuomet nuspaudžiate stabdžio pedalą.

 

Stabdžių kaladėlės tvirtinamos stabdžių suporte (apie suportą skaitykite čia: Kas yra stabdžių suportas?)  ir kuomet nuspaudžiamas stabdžio pedalas, suportas spaudžia kaladėles, kurios savo ruožtu ima liesti ir spaudžia stabdžių diskus. Laikui einant, dėl nuolatinės trinties stabdžių kaladėlės dėvisi ir jas reikia pakeisti naujomis. Kaip minėjome, tai turi būti daromas nuvažiavus 50.000-60.000 km. Pakankamai ilga automobilio eksploatacija su sudilusiomis kaladėlėmis gali lemti eilę kitų pakitimų ir įtakoti nestabilų stabdžių sistemos veikimą. Kaip ir visuomet patarimas – jeigu tik leidžia galimybėmis – rinktis patikimo gamintojo kokybišką gaminį – nes priešingu atveju, kaladėlės gali dilti kurkas greičiau ir neužtikrinti optimalios trinties su stabdžių diskais.

 

Viskam, kas susiję su automobilio priežiūra, galioja ta pati taisyklė – jeigu netingėsite, skirsite laiko įvertinti atsiradusiems pokyčiams automobilio valdyme ir atitinkamai į juos sureaguosite, išvengsite daugybės kitų nemalonumų ilgalaikėje perspektyvoje.

 

Nuotraukos šaltinis: https://www.flickr.com/ Naudojama pagal licenziją: https://creativecommons.org/licenses/by/2.0/

About the Author /

redakcija@taisauautomobili.lt

Tiesiog vairuotojas, kuris nuolat stresuoja, kai kas nors nutinka jo automobiliui ir paniškai nerimauja, kai reikia eilinį kartą važiuoti į servisą. Dėl to įkūriau šį tinklapį, kuriame ieškau paprastų sprendimų ir duodu patarimus išspręsti dalykams, kurie kartais atrodo panašūs į didelį dramblį, nors tėra mažos musės. Pažinkime savo automobilius drauge.

Post a Comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.