kodel nusedo akumas

5-ios priežastys, dėl kurių dažniausiai nusėda akumuliatorius

Aptarkime keletą dažniausiai pasitaikančių automobilio akumuliatoriaus išsikrovimo priežasčių, kurios padės aiškiau suprasti, kaip sutvertas automobilis ir ko jis reikalauja iš vairuotojo, jo savininko.

 

Dėmesys ir atsakingas profilaktinis elgesys padės išvengti netikėtų nepatogumų jam neužsivedant ar nepalanuotų išlaidų jį taisant.

 

Žmogiškasis faktorius

 

Įtempta šiuolaikinio žmogaus darbotvarkė lemia didesnį nei bet kada anksčiau jo išsiblaškymą ir dėmesio stoką “nesvarbiems” dalykams. Grįžtate pavargę iš darbo, kas nors paskambina ar gaunate žinutę, lipate iš automobilio, tačiau nepastebite, kad palikote įjungtas šviesas ar nepilnai uždarėte bagažinės dangtį. Pažįstama situacija, ar ne?

 

Namų bendrijoje, kurioje gyvenu, Facebook socialiniame tinkle turime grupę, kurioje aptariame įvairius susijusius reikalus. Bent kartą į savaitę kas nors praneša, kad pastebėjo kaimyno automobilį su paliktomis šviesomis.

 

Žinoma, ne visada kaimynai bus tokie draugiški, ne visada pastabūs, o galbūt gyvenate individualiame name ir jūsų automobilio niekas nemato. Sėdate už vairo ryte, o jis nesikuria, nes paliktos šviesos, neuždarytų durų, bagažinės dangčio indikatoriai, degę visą naktį, nusodino jūsų akumuliatorių. Daugelis šiuolaikinių mašinų siunčia garsinį pranešimą, jeigu palikote įjungtas šviesas, tačiau ne visuomet gausite pranešimus apie veikiančius kitus komponentus.

 

Netyčinis energijos naudojimas

 

Akumuliatorius sukaupia ir gamina pakankamai energijos, kad išjungus variklį jos užtektų tokių prietaisų kaip laikrodis, radijo imtuvas, signalizacija veikimui. Tačiau mašinos elektroninėje dalyje gali pasitaikyti gedimų, kurių šalutinis poveikis gali lemti nuolatinės energijos naudojimą ir viršyti optimalią normą ir ilgainiui nusodinti akumuliatorių. Šiuo atveju be elektronikos specialisto neapsieisite.

 

Streikuojanti įkrovimo sistema

 

Jeigu akumuliatorius nėra pakankamai įkraunamas, jis gali išsikrauti net važiuodamas. Daugelyje automobilių šviesos, radijo imtuvas bei kitos elektronikos dalys energiją gauna iš generatoriaus. Jeigu generatorius ima gesti ir nepilnai vykdo savo funkciją, įkrovimas vyksta nepilnai arba visai nevyksta ir galiausiai akumuliatorius išsikrauna.

 

Streikuojantis generatoriaus diodas

 

Automobilio generatorius atlieka akumuliatoriaus įkrovimo funkciją ir tiekia energiją tam tikroms mašinos elektronikos sistemoms. Jeigu generatoriaus diodas nebeatlieka savo funkcijos, elektros grandinė gali nuolat tiekti srovę net ir išjungus variklį. Visa tai lems, kad ryte atsisėdę už vairo automobilio neužkursite.

 

Senas akumuliatorius

 

Pasenusio akumuliatoriaus generatorius nepajėgia pilnai įkrauti. Jis įkraunamas tik dalinai. Taigi, jeigu nuolat susiduriate su užvedimo problema, tikėtina, kad akumuliatorius jau atgyveno ir jį reikia pakeisti nauju. Normalus akumuliatoriaus tarnavimo laikas – 4-5 metai.

 

Jeigu pastebėjote, kad akumuliatorius išsikrauna ne dėl jūsų kaltės ir išsiblaškymo ir užvedimo problema ima kartotis, kreipkitės į autoservisą, kad būtų nustatytos tikslios energijos tiekimo sutrikimo priežastys.

 

Nuotraukos šaltinis: https://www.flickr.com/ Naudojama pagal licenziją: https://creativecommons.org/licenses/by/2.0/

About the Author /

redakcija@taisauautomobili.lt

Tiesiog vairuotojas, kuris nuolat stresuoja, kai kas nors nutinka jo automobiliui ir paniškai nerimauja, kai reikia eilinį kartą važiuoti į servisą. Dėl to įkūriau šį tinklapį, kuriame ieškau paprastų sprendimų ir duodu patarimus išspręsti dalykams, kurie kartais atrodo panašūs į didelį dramblį, nors tėra mažos musės. Pažinkime savo automobilius drauge.

Post a Comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.