Automobilio nuoma Londone, Anglijoje: Green Motion

Dešimtys komandiruočių į Angliją suteikė galimybę iš arčiau susipažinti su automobilių nuomos paslauga arba verslu šioje šalyje, nelygu, kurioje pusėje esi: kliento ar jį aptarnaujančiojo. Taigi ir situacijų patirta išties įvairių. Jų paminėjimas galbūt taps tam tikromis gairėmis ir kitiems skaitytojams, planuojantiems keliones ne tik į Didžiąją Britaniją, bet ir į kitas šalis.

Teko nuomotis transporto priemonę tikriausiai iš visų ten veikiančių mašinų kompanijų, todėl susidarė tam tikras bendras vaizdas, kuo jos viena nuo kitos skiriasi ir ko būtų galima tikėtis atvykus dėl vienos svarbiausių paslaugų kelionėse – automobilio nuomos.

Londonas iš tiesų gana ankštas miestas ir šį įspūdį tikriausiai dešimtis kartų padidina šiame mieste gyvenančiųjų žmonių kiekis. Gatvės gana siauros, daugelis pagrindinių sudaro viena juosta – kas, dažnai įstrigus kamštyje, pradeda atrodyti kaip kažkoks prakeiksmas tokio dydžio metropoliui. Bet realybė yra tokia. Ir būtent todėl daugelis žmonių kasdienėms kelionėms renkasi metro, o miesto municipalitetas stengiasi riboti automobilių srautus centrinėje dalyje taikydamas congestion charge, kuris į lietuvių kalbą būtent taip ir verčiamas grūsties mokestis. Taigi, atidžiai stebėkite kelio ženklus, susimokėkite šį mokestį iš karto arba turėsite mokėti baudą. Vos įvažiavus į gatvę, priklausančią congestion charge zonai, automobilį fiksuoja kameros ir tikrina, ar esate įsigyję leidimą. Jeigu ne, jūsų lauks bauda: £130 arba £65, nuolaida, jeigu sumokėsite per 14 dienų. Visos baudos, beje, atkeliauja per automobilio nuomos kompaniją, kurios sumoka už jus, bet tuoj pat nuskaito atitinkamą sumą nuo jūsų kortelės, kadangi kredito kortelės duomenis paliekate kompanijai, pasirašydami nuomos sutartį, pildydami reikiamus dokumentus ir mokėdami už pasirinktą draudimo rūšį.

Taigi, apie vieną daudimo rūšį, kurią akcentuoja nuomos kompanija Green Motion. Kalbant apie Lutono aerouostą, ši automobilių nuomos įmonė įsikūrusi turbūt arčiausiai jo ir pasiekiama einant pėsti per 15-20 min. Pasirinkus tinkamą autobusą, tereikia važiuoti vieną stotelę. Prakalbus, kad ketini įsigyti viską dengiančią draudimo rušį, t.y. full protection, Green Motion visuomet akcentuoja ir pasiūlo dvi jo versijas: tikrąją – iš tiesų dengiančią visą įmanomas padarytos žalos rūšis ir pigesnę versiją – į kurią neįeina rims and tyres, ratlankiai ir padangos. Kodėl nesutaupius ar ne?

Tačiau vairavimo specifika Anglijoje, ypač Londone labai glaudžiai susijusi būtent su tuo, kas slepiasi po šiuo pasiūlymu. Pabrėžtinai siauri užmiesčio, kaimiškų vietovių keliai, (kuriuose norint prasilenkti su priešpriešais atvažiuojančia mašina, tenka beveik visiškai ar net visai sustoti) bei parkavimo Londone niuansai (turbūt 99 % parkavimo vietų, automobilis turi būti statomas lygiagrečiai šaligatvio borteliui) sukuria visiškai puikius šansus jei ne susprogdinti padangą, tai beveik garantuotai subraižyti ratlankį. Tiesą sakant, sunku pamatyti Londone automobilį tvarkingais ir bet minimaliai neapgadintais ratlankiais. Tai tiesiog kasdienybė, į kurią niekas nebekreipia dėmesio. Kadangi vietos parkavimui dažniausiai būna palikta jūsų automobilio ilgis plius 10 cm, parkavimo procesas užtrunka ir labai dažnai pareikalauja rato kontakto su šaligatvio kraštu. Būtent tokį loterijos žaidimą ir siūlo pažaisti Green Motion, parduodantį nedaug pigesnę paslaugą su ypač didele rizika, ją pažeisti. Būkite atsargūs!

Nuotraukos šaltinis: https://www.flickr.com/photos/nrmadriversseat/ Naudojama pagal licenziją: https://creativecommons.org/licenses/by/2.0/

About the Author /

info@taisauautomobili.lt

Tiesiog vairuotojas. Neturiu visiškai jokių sąsajų su automobilių industrija, distribucija, sporto šakomis ar atskirų prekinių ženklų mėgėjų draugijomis. Tačiau tai netrukdo dalintis tuo, kokius įspūdžius teikia vairavimas, naujų automobilių bandymas, ar turimo modelio priežiūra. Dalinuosi savo pastebėjimais.

Jūsų komentaras

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.