masinos uzvedimas

Kaip užvesti mechaninę mašiną su mechanine greičių dėže?

Dalijimosi ekonomikai vystantis ir teikiant vartotojams daugybę privalumų: patogumą, laiko ir lėšų taupymą, kartais iškyla nedidelių nesklandumų, kuriuos verta įsrašyti į savo atmintį ir smegenis, kad atliekant veiksmus automatiškai, neiškilto tam tikrų problemų. Šiame tekste priminsime ir atkreipsime dėmesį, kaip užvesti mechaninę mašiną?

 

Vairuotojams naujokams ypač dažnai pasitaiko netikėtumų nuolat persėdinėjant nuo automobilio su automatine greičių dėže prie mašinos su mechaniniu pavarų valdymu ir atvirkščiai. Nuolat tenka išgirsti istorijas apie sugadintas kiemo tvoras, parduotuvių vitrinas ir pan. Juk geriau, kad nekilnojamas turtas liktų sveikas, tiesa? Kad tai nenutiktų, kiekvieną kartą sėsdami prie naujo automobilio turime bent dalį sekundės išjungti automatinį mąstymą, susikaupti ir atitinkamai užkurti mašiną tiek su automatine tiek su mechanine greičių dėže.

Taigi, jeigu įsigyjote, išsinuomojote ar pasiskolinote rankiniu būdu valdomą automobilį, kaip užvesti mechaninę mašiną? Atlikite paeiliui šiuos nesudėtingus veiksmus.

 

Automobilio su mechanine greičių dėže užvedimas:

 

1. Atsisėskite į vairuotojui skirtą vietą.

 

2. Prisisekite saugos diržą.

 

3. Įdėkite automobilio raktą į užvedimo spynelę arba padėkite jį vietą, kurioje jis netrukdytų, nes daugelis šiuolaikinių tiek rankiniu tiek automatiniu būdu valdomų automobilių nenaudoja užvedimo raktelio, o vietoje turi užvedimo mygtuką. Taigi, šis žingsnis bus vienintelis, kuris skirsis nuo automobilio modelio. Toliau užvedimo procesas bus identiškas visoms mašinoms.

 

4. Nuspauskite ir laikykite nuspaudę iki galo sankabos (kairįjį) ir stabdžių (vidurinį) pedalą.

 

5. Pavarų svirtį iš pirmosios padėties (tokioje pozicijoje dažniausiai vairuotojai palieka automobilį stovėjimui) perjunkite į neutralią. Dažniausiai svirtį reikia švelniai palenkti žemyn arba tiesiog priešinga kryptimi nei ant svirties sužymėtos pavarų pozicijos. Išjungus svirtį iš tam tikro bėgio pozicijos, ji turi laisvai judėti tam tikrame intervale iš kairės į dešinę ir atvirkščiai. Įjungus pavarą, bėgių svirtis yra nejudri.

 

5. Jeigu įjungtas rankinis (arba kitaip stovėjimo stabdis), nuspauskite fiksavimo mygtuką ant rankinio stabdžio svirties ir patraukite svirtį į save, nuleiskite ją žemyn ir atleiskite mygtuką (arba paspauskite parkavimo mygtuką su P raide).

 

6. Pasukite raktą pagal laikrodžio rodyklių judėjimo kryptį iki pat galo arba nuspauskite užvedimo mygtuką ir laikykite, kol variklis užsives. Tada atleiskite raktą arba užvedimo mygtuką.

 

7. Galite atleisti sankabą ir stabdį, tačiau norėdami pradėti važiuoti, turite vėl pilnai nuspausti sankabą ir pavarų svirtį nustatyti į 1-ą padėtį.

 

8. Laikydami vairą ir reguliuodami važiavimo kryptį, lėtai atleidinėkite sankabos pedalą tol, kol pajusite, kad automobilis pradėjo tolygiai judėti. Tada pilnai atleiskite sankabą ir spauskite greičio pedalą (dešinėje).

About the Author /

redakcija@taisauautomobili.lt

Tiesiog vairuotojas, kuris nuolat stresuoja, kai kas nors nutinka jo automobiliui ir paniškai nerimauja, kai reikia eilinį kartą važiuoti į servisą. Dėl to įkūriau šį tinklapį, kuriame ieškau paprastų sprendimų ir duodu patarimus išspręsti dalykams, kurie kartais atrodo panašūs į didelį dramblį, nors tėra mažos musės. Pažinkime savo automobilius drauge.

Post a Comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.