
Ką daryti, kad greičiau užsidegtų žalias šviesoforo signalas? 3 veiksmai, kuriais galite pasinaudoti
Stovite sankryžoje ir nesulaukiate, kada raudoną šviesoforo signalą pakeis žalia šviesa? Ką daryti, kad greičiau užsidegtų žalias šviesoforo signalas ?
Straipsnio temos
Kaip veikia šviesoforai?
Jei kada nors vairavote automobilį mieste, žinote, kaip vargina, kai prie raudono šviesoforo – atrodytų – stovite tarsi amžinybę. Laukiate ir tikitės, kad netrukus užsidegs žalia šviesa, ir tuo metu jums kyla įvairių minčių: o gal pasiduoti ir važiuoti per raudoną šviesą, o gal tiesiog imti ir apsisukti, nes kantrybė juk nebegalinė?
Iš tiesų šviesoforų veikimo principai ir jų reguliavimo taisyklės nėra tiesiogiai susiję su jūsų nekantrumu. Vairuotojams visai pagrįstai gali atrodyti, kad šviesoforas persijunginėja per lėtai. Taip yra todėl, kad kai kuriose sankryžose ir kelių susikirtimuose, atsižvelgiant į transporto priemonių srautus, šviesoforo lemputės iš tiesų sureguliuotos persijungti ilgesnesiais intervalais nei būna įprastai, o kai kuriems šviesoforams reikalingi specialūs dirgikliai – trigeriai, kad jie galėtų įjungti žalią šviesą, todėl esant tam tikroms sąlygoms jie gali degti raudonai visą dieną.
Du skirtingi būdai
Šviesoforai dažniausiai veikia dviem būdais: pagal iš anksto nustatytą perjungimo schemą arba atsižvelgdami į sumontuotą ir daviklių siunčiamą informaciją.
Šviesoforai, veikiantys pagal iš anksto suprogramuotą schemą, skirtingus signalus jungia visuomet vienodai, nepasydami dienos ar metų laiko. Veikiantys pagal daviklių siunčiamą informaciją, šviesoforai naudoja indukcinį kilpinį detektorių arba judesio jutiklio kamerą, kad nustatytų, ar ir kada transporto priemonė laukia degant raudonam šviesoforo signalui. Jei transporto priemonės nėra, šviesoforo signalas gali niekada nepasikeisti.
Kartu su davikliais veikiančius šviesoforus paprastai lengviau pastebėti. Jie turi šalia įrengtą kamerą, arba specialų ženklinimą ar griovelius kelyje (paprastai kvadrato ar U formos) būtent ten, kur automobilis turėtų sustoti degant raudonam šviesoforo signalui. Jei nei ženklinimo, nei kameros nepastebite, tuomet beveik neabejotinai šviesoforas veikia pagal nustatytą grafiką, todėl vienintelis jūsų pasirinkimas – būti kantriam.
Ką daryti, kad užsidegtų žalias šviesoforo signalas?
Jeigu įtariate, kad sustojote ties šviesoforu, kuris veikia atsižvelgdamas į eismo aplinkybes ir pastebėjote, kad raudonas signalas veikia pernelyg ilgai – galite bandyti atlikti keletą veiksmų, padėsiančių akreipti šviesoforo daviklių “dėmesį”.
- Įsitikinkite, kad jūsų automobilis yra viduryje eismo juostos ir sustojęs pačiame jos priekyje, nes būtent ten dažniausiai būna indukcinės kilpos detektoriai ir į juos nukreiptos kameros.
- Stenkitės, kad jūsų automobilis nebūtų įvažiavęs į pėsčiųjų perėją, o būtų priparkuotas prie pat pėsčiųjų perėjos pradžios.
- Jei kelyje pastebėjote ženklinimą, būtent ten yra indukcinės kilpos detektorius, todėl stenkitės pastatyti automobilį tiesiai virš ženklinimo.
Skaitykite kitus straipsnius temoje: Vairavimo kultūra.
Plačiau apie šviesoforą ir jo signalų reikšmes: Wikipedia.
