neatsidaro bagažinė

Neatsidaro bagažinė. Kaip atidaryti bagažinę iš vidaus?

Ką daryti, jeigu užsikirto ir neatsidaro bagažinė? Daugumoje naujų šiuolaikinių lengvųjų automobilių, sunkvežimių ir visureigių įrengti elektroniniu būdu valdomi bagažinės užraktai, kurie atsidaro, kai vairuotojas paspaudžia automobilyje arba nuotolinio valdymo pulte esantį mygtuką.

Tuo tarpu senesnės transporto priemonės turi rankiniu būdu valdomus ir apsaugotus bagažinės užrakto atlaisvinimo trosus, kurie atsidaro, kai prie troso galo pritvirtinta rankena patraukiama už svirties. Ši rankena paprastai būna šalia vairuotojo sėdynės arba po prietaisų skydeliu kairėje pusėje, netoli variklio dangčio nuleidimo įtaiso. Kai kuriais atvejais šis trosas gali būti pažeistas ar dėl ilgo naudojimo laiko susidėvėjęs, o kai tai atsitinka, dažniausiai sprendimas tėra vienas – jį turės pakeisti asmuo, išmanantis, bagažinės atidarymo sistema yra sumontuota, kad ją tvarkant nebūtų pažeisti kiti mechaniniai komponentai.

Bagažinės skląsčio atlaisvinimo trosas yra tiesiog trosas, kuris traukiamas atlaisvina bagažinės užraktą. Dažniausiai trosas naudojamas tik tada, kai vairuotojas yra transporto priemonės viduje ir traukia svirtį, kad atidarytų bagažinę. Trosas neturi įtakos bagažinės skląsčio gebėjimui atsidaryti, kai raktelis įkišamas į spyną arba įjungiamas nuotoliniu būdu per elektromagnetą. Kai kurios dažniausios pasitaikančios priežastys, dėl kurių bagažinės skląsčio atlaisvinimo trosas gali nutrūkti:

  • automobilis patyrė eismo įvykį, kurio metu į transporto priemonę buvo atsitrenkta iš vairuotojo pusės,
  • dėl rūdžių pažeistos užrakto arba bagažinės galinės dalies troso jungtys,
  • dėl vandens ar kelio druskų surūdijęs pats trosasa.

Dauguma bagažinės užrakto trosų yra pagaminti iš plieninės vielos ir juos labai sunku pažeisti. Tačiau kai kuriuose automobiliuose trosas pagamintas iš tvirtos plastikinės medžiagos, kuri dažniausiai atsiskiria nuo jungčių, jei rankena traukiama per stipriai arba agresyviai. Nepriklausomai nuo troso medžiagos ar vietų, kuriomis jis pravestas, kartais bagažinės užrakto kabelis tiesiog susidėvi ir sugenda. Kai taip atsitinka, pastebėsite keletą indikatorių arba įspėjamųjų ženklų, išduodančių kad bagažinės skląsčio užrakto trosas yra pažeistas ir jį reikia pakeisti. Štai keletas pažeisto arba sugedusio bagažinės spynelės atlaisvinimo troselio požymių.

Patraukus rankeną, neatsidaro bagažinė

Jei bagažinės užrakto trosas yra pažeistas, pirmas požymis bus tai, kad vairuotojui patraukus rankeną bagažinė neatsidarys. Taip gali atsitikti dėl to, kad (1) trosas nutrūkęs kurioje nors vietoje tarp rankenos ir bagažinės skląsčio, (2) pažeista troso jungtis ant skląsčio arba nutraukta jungtis, kuria trosas pritvirtintas prie rankenos. Visada geriausia kreiptis į patyrusį mechaniką, kad jis galėtų patikrinti ir įvertinti problemą, prieš priimdamas sprendimą keisti visą trosą. Dažniausiai trosas eina apatinėje, sunkiai pasiekiamoje transporto priemonės dalyje ir jį gali būti sunku pakeisti, neturint tinkamų įrankių ir patirties.

Atsilaisvinusi bagažinės užrakto rankena

Kitas požymis išduodantis, kad bagažinės skląsčio trosas yra nutrūkęs, yra tas, kad bagažinės atidarymo rankena vairuotojo durelių pusėje yra atsilaisvinusi. Kai trosas yra tinkamai pritvirtintas prie rankenos ir bagažinės skląsčio, rankena yra įtempta ir visai neturi laisvumo. Tačiau kai trosas yra pažeistas arba nutrūkęs, rankena ties vairuotojo durimis bus aiškiai  laisva.

Skaitykite kitus straipsnius temoje: “Kėbulas“.

Kaip atidaryti bagažinę, kai užraktas sugedęs, ar nutrūkęs trosas?

Šiame, žemiau esančiame video, rasite vieną iš greičiausių sprendimų, kai bagažinė neatsidaro – ieškokite ant bagažinės durelių atsarginės – raktu atrakinamos spynelės. Panaudoję automobilio užvedimo raktą, galėsite atidaryti bagažinę.
neatsidaro bagažinė

neatsidaro bagažinė

About the Author /

redakcija@taisauautomobili.lt

Tiesiog vairuotojas, kuris nuolat stresuoja, kai kas nors nutinka jo automobiliui ir paniškai nerimauja, kai reikia eilinį kartą važiuoti į servisą. Dėl to įkūriau šį tinklapį, kuriame ieškau paprastų sprendimų ir duodu patarimus išspręsti dalykams, kurie kartais atrodo panašūs į didelį dramblį, nors tėra mažos musės. Pažinkime savo automobilius drauge.

Post a Comment