kaip pildyti automobilio sutarti

Automobilio pirkimo pardavimo sutarties pavyzdys

Automobilio pirkimo pardavimo sutartis yra tarsi tam tikras draudimas. Dažniausiai pirkėjas šiuo dokumentu gali apsidrausti dėl įvairių netikėtumų dėl naujo pirkinio, apie kuriuos prieš tai nieko nežinojo. O atrasti įvairius gedimus galioja didelis šansas – kadangi dažniausiai įsigyjamas naudotas automobilis, kurio istorija galėjo būti ilga ir komplikuota. 

 

Kaip teisingai užpildyti automobilio pirkimo pardavimo sutartį ir kokie punktai joje yra svarbiausi?

 

Dar prieš pasirašydami bet kokią sutartį, atlikite šiuos svarbius žingsnius ir surinkite kaip įmanoma daugiau informacijos apie ketinamą įsigyti transporto priemonę.

 

1. Išsiaiškinikite, ar perkamas automobilis turi SDK (savininko deklaravimo kodą). Pagal šiuo metu galiojančius reikalavimus, be SDK negalėsite mašinos nei registruoti nei parduoti. Pasitikrinkite, ar SDK galioja: eregitra.lt

2. Jeigu automobilis jau buvo registruotas Lietuvoje, taip pat svarbu išsiaiškinti, ar jis nėra areštuotas, įkeistas ir pan. Šiuos duomenis galite patikrinti čia: duomenys apie transporto priemonę.

3. Ar automobilio neieško policija, galite patikrinti Policijos departamento internetinėje duomenų bazėje: epolicija.lt.

4. Teisininkai pataria taip pat išsisaugoti internetinį automobilio pardavimo skelbimą pasidarant ekrano fotografijas. Jeigu jame nurodoma, kad automobilis neturi trūkumų, iškilus konfliktui, tai gali tapti svarbiu įrodymu ir argumentu, kad pardavėjas nebuvo sąžiningas.

 

Kiti svarbūs patarimai

 

– Atkreipkite dėmesį į transporto priemonės kainą. Mažesnė nei panašių transporto priemonių kaina, gali būti svarbus ženklas apie paslėptus trūkumus.

– Reikalaukite visų automobilio dokumentų ir dviejų raktelių komplektų.

– Patikrinkite automobilio techninę būklę nuveždami ekspertams.

– Niekada nesileiskite į įkalbinėjimus nepasirašyti sutarties, nes tai yra Jūsų interesus saugantis dokumentas.

– Įsitikinkite, kad sutartyje nurodyti duomenys yra teisingi: pardavėjo identifikacija, automobilio kaina, rida bei kiti svarbūs dalykai.

Svarbiausias punktas: defektų išvardijimas. Punktas, kuris reikalauja didžiausio atvirumo ir sąžiningumo iš pardavėjo pusės. Jeigu sutinkate su kaina, kurios prašo už automobilį su nurodytais trūkumais, tuomet būsite ramūs. Jeigu automobilis tikrai senas ir pardavėjas neturi ką paminėti prie defektų, turėtų kilti pagrįstos abejonės. Kelių dešimčių metų senumo automobilis visiškai priimtinai abejoms pusėms turėtų būti parduodamas su prierašu “Visi galimi defektai”. Beje, toks defektų įvardijimas nurodomas ir parduodant automobilį superkančioms įmonėms ar asmenims, užsiimantiems detalių prekyba ar kitais senų automobilių perdirbimo verslais. Jeigu sutiksite, kad defektų skyrelis liktų apytuštis, nepaisant to, kad automobilis yra senas, ar naujas, tačiau nuvažiavęs ne vieną šimtą tūkstančių kilometrų, tuomet neturėsite galimybių reikšti pretenzijas.

 

Parsisiųskite automobilio pirkimo – pardavimo sutartį iš oficialios Regitros internetinės svetainės: www.regitra.lt

 

Arba tiesiog siųskitės šiuos dokumentus paspausdami šias nuorodas ir turėdami šabloną norimu formatu:

 

automobilio pirkimo pardavimo sutartis PDF formatu

automobilio pirkimo pardavimo sutartis Microsoft WORD formatu

 

About the Author /

redakcija@taisauautomobili.lt

Tiesiog vairuotojas, kuris nuolat stresuoja, kai kas nors nutinka jo automobiliui ir paniškai nerimauja, kai reikia eilinį kartą važiuoti į servisą. Dėl to įkūriau šį tinklapį, kuriame ieškau paprastų sprendimų ir duodu patarimus išspręsti dalykams, kurie kartais atrodo panašūs į didelį dramblį, nors tėra mažos musės. Pažinkime savo automobilius drauge.

Post a Comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.