Kas yra automobilio likutinė vertė?

Kuomet perkate automobilį išsimokėtinai (t.y. lizingu ar veiklos nuomos būdu), kiekvienas autosalonas nustatyto minimalią numanomą transporto priemonės vertę po tam tikro laiko tarpo (lizingo sutarties termino, nustatyto lizingo sutartyje). 

 

Ką visai tai reiškia būsimam automobilio savininkui?

 

Pirmiausia reikia žinoti, kas sudaro lizinguojamo automobilio kainą:

 

  • apie 10 % sudaro depozitas ir sutarties administravimo mokesčiai;
  • apie 50 % mėnesinės nuomos įmokos;
  • apie 40 % nustatyta automobilio likutinė vertė.

 

Likutinė vertė gana svarbi kainos sudėtinė dalis, kadangi ji labai aiškiai parodo, jūsų transporto priemonės kokybę, vertę, patikimumą bei kitus su jo eksploatacija sietinus aspektus. Tačiau svarbiausias iš jų yra tas, kad likutinės vertės dydis nusako, kokią dalį turėsite išleisti pradiniam įnašui ir mėnesinėms įmokoms.

 

Jeigu autosalonas arba pardavėjas nurodo 50% likutinę vertę – išsirinkote patikimą ir gerą automobilį. Tuo pačiu tai reiškia, kad jūsų mėnesinės įmokos bus mažesnės. Tačiau, deja, dažnai pardavimų reklamose tenka matyti ir nurodomą 30% likutinę vertę, kuri nurodo ne ką kitą, bet:

 

    • menkus šansus praėjus lizingo sutarčiai parduoti automobilį rinkoje;
    • pardavėjo norą pasipelnyti;
    • galimybę pačiam nebrangiai išpirkti automobilį iš banko.

 

Pagal ką nustatoma likutinė vertė?

 

Vienas iš pagrindinių kriterijų yra automobilio rida. Pardavėjas siūlo ir nustato likutinę vertę pagal kliento prognozuojamą kilometražą lizingo sutarties laikotarpiu. Jeigu klientas planuoja per metus įveikti 25.000,00 km, tuomet ketverių metų lizingo atveju pardavėjas skaičiuos automobilio numanomą vertę atsižvelgdamas į 100.000,00 km ridą.

 

Nuotraukos šaltinis: https://www.flickr.com/ Naudojama pagal licenziją: https://creativecommons.org/licenses/by/2.0/

About the Author /

info@taisauautomobili.lt

Tiesiog vairuotojas. Neturiu visiškai jokių sąsajų su automobilių industrija, distribucija, sporto šakomis ar atskirų prekinių ženklų mėgėjų draugijomis. Tačiau tai netrukdo dalintis tuo, kokius įspūdžius teikia vairavimas, naujų automobilių bandymas, ar turimo modelio priežiūra. Dalinuosi savo pastebėjimais.

Jūsų komentaras

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.