Ar oro kondicionierius vasaros metu vėsina automobilio variklį?

Oro kondicionierių automobilyje dažniausiai prisimename vasarą, kuomet už lango temperatūra pakyla iki savo aukščiauso taško metų bėgyje. Oro kondicionierius pašalina automobilio viduje esantį karštą orą pūsdamas atšaldytą orą per įvairiose vietose įtaisytas oro angas ir cirkuliuodamas vėsią oro masę po visą vidaus erdvę. Dėl šios priežasties daugelis žmonių klaidingai galvoja, kad oro kondicionierius (AC: angl. air conditioning), kuomet yra įjungtas, taip pat vėsina ir variklį. Visgi tai yra mitas.

 

Kaip oro kondicionierius įtakoja jūsų automobilio variklio būseną?

 

AC sistema iš tiesų variklio atžvilgiu sukelia priešingą efektą: kuomet yra įjungtas oro kondicionierius, variklio temeperatūra kyla, t.y. variklis labiau kaista. Variklis, AC veikimo metu, patiria didesnį krūvį. Taip yra dėl to, kad pagrindinis (paskirstymo) diržas yra atsakingas už daugelio sistemų funkcionavimą: užtikrina energiją reikalinga generatoriui (kuris tiekia elektrą, reikalingą variklio veiklai), radijo imtuvui, vairo stiprintuvo siurbliui, (atsakingam už kurkas paprastesnį ir lengvesnį automobilio valdymą) ir t.t. Kuomet įjungiate mikroklimato sistemą, pagrindinis diržas tuo pačiu aktyvuoja ir palaiko AC kompresoriaus darbą, kuris reikalauja daugiau energijos iš variklio. Atidesni vairuotojai gali jausti sumažėjusį variklio darbo efektingumą ir padidėjusias kuro sąnaudas.

 

Kuomet oro kondicionierius yra įjungtas, galima girdėti garsesnį variklio aušinimo ventiliatoriaus darbą. Garsas įtensyvesnis gali tapti dėl dviejų priežasčių: (1) ventiliatorius ima suktis didesniu greičiu, kad užtikrintų tinkamą aušinimą varikliui, arba (2) įsijungia papildomas antrasis ventiliatorius, suteikiantis papildomą vėsaus oro masę.  Šios sistemos aktyvuojasi dėka variklio ventiliatoriaus modulio arba rezistoriaus, kuomet vairuotojai įjungia oro kondicionierius.

Jeigu pastebėsite, kad variklis kaista labiau nei įprasta įjungus AC sistemą, tai gali būti ženklas, kad variklio aušinimo sistema arba oro kondicionieriaus ventiliatorius patyrė gedimus. Tuomet reikėtų kreiptis pagalbos į automobilių serviso specialistus.

 

Nuotraukos šaltinis: https://www.flickr.com/ Naudojama pagal licenziją: https://creativecommons.org/licenses/by/2.0/

About the Author /

info@taisauautomobili.lt

Tiesiog vairuotojas. Neturiu visiškai jokių sąsajų su automobilių industrija, distribucija, sporto šakomis ar atskirų prekinių ženklų mėgėjų draugijomis. Tačiau tai netrukdo dalintis tuo, kokius įspūdžius teikia vairavimas, naujų automobilių bandymas, ar turimo modelio priežiūra. Dalinuosi savo pastebėjimais.

Jūsų komentaras

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.