Kas yra klimatronikas?

Klimatronikas yra pilnai elektroninė automobilyje esančio oro kontrolės sistema. Esminis skirtumas tarp klasikinio oro kondicionieriaus ir klimatroniko yra tas, kad pastarajame oro padavimas, paskirstymas ir temperatūra valdomi kompiuterinės sistemos vietoje įvairių nustatymų rankiniu būdu.

 

Automobilio vairotojas nustato tam tikrus parametrus (temperatūros, drėgmės lygį), o sistema automatiškai pasirūpina visa veiksmų seka, kad šiuos parametrus tinkamai pasiektų.

 

Klimato valdymo sistema su šiuo techniniu terminu pirmą kartą buvo pristatyta Volkswagen kompanijos 1980-1990 metais gamintuose Passat ir Golf modeliuose. Kompanija Mitsubishi 1989 m. įdiegusi panašią sistemą modelyje Diamante pavadino ją tiesiog automatiniu oro kondicionieriumi.

 

Sutrumpintai dar specialistų klima vadinama sistema šiuolaikiniuose automobiliuose yra gana sudėtinga ir pamažu skverbiasi į dirbtinio intelekto horizontus. Pavyzdžiui, reaguodama į užduotą temperatūros nustatymą ji nustato oro padavimo greitį ir paskirstymą taip, kad jis sukurtų kuo malonesnę aplinką automobilio viduje pačios įvairiosiomis lauko oro sąlygomis ir kiek įmanoma mažesne oro srove aplink keleivius. Klimatroniko sistema įvertina ir atsižvelgia į daugybę skirtingų faktorių,  tokių kaip saulės padėtis esamu momentu, jos spindulių intensyvumas, lauko temperatūra, varikio išskiriamos šilumos kiekis ir kitus išorės ir vidaus niuansus.

 

Nuotraukos šaltinis: https://www.flickr.com/ Naudojama pagal licenziją: https://creativecommons.org/licenses/by/2.0/

About the Author /

info@taisauautomobili.lt

Tiesiog vairuotojas. Neturiu visiškai jokių sąsajų su automobilių industrija, distribucija, sporto šakomis ar atskirų prekinių ženklų mėgėjų draugijomis. Tačiau tai netrukdo dalintis tuo, kokius įspūdžius teikia vairavimas, naujų automobilių bandymas, ar turimo modelio priežiūra. Dalinuosi savo pastebėjimais.

Jūsų komentaras

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.