Padangų montavimas Kaune. Kai meistras išmintingai patyli

Trumpas situacijos pristatymas: keičiame padangas iš žieminių į vasarines ir nesikišame Kaune, Veiverių g. 51E, Laumučio Židonio firmoje, bet stebime viską per saugų atstumą. Tiek, kad mane mato ir girdi darbą atliekantys meistrų duetas, tiek kad aš taip pat juos puikiai matau ir girdžiu.

Lyg ir nėra ką aptarinėti – tokia techniškai paprasta ir nesudėtinga paslauga, kurios prireikia du kartus per metus. Nekalbinu meistrų, nes nenoriu gaišti nei jų nei savo laiko.

Bet tai situacija iš tų, kuriose – žinot, kaip būna – kai kažkas vyksta prieš tavo akis be jokių tavo paties pastangų. Gal kažkada numatei tokį dalyką, gal kažkada svajojai, gal troškai, o gal bijojai, kad taip neatsitiktų. Žodžiu, bet kuriuo atveju, kažkoks deja vu, kuriame tu tik dalyvauji. Ir nesupranti, ar tame spektaklyje esi pageidaujamas ar ne.

Taigi, vienas meistras tikrindamas sumontuotą padangą dar jai būnant ant laikiklio sako kitam:

– Ventilis leidžia.

Kitas jam – akivaizdžiai aukštesnis pareigose – atsako:

-…

Taip, atsakymas yra žuvis. Gauna, tas kuris klausė, malonią žuvytę ir nei aš nei jis nieko neišgirstame. Išvadų klausytojui – man – keletas. (1) Tarp jų galioja nerašyta taisyklė – vienas praneša problema, jie iš karto ją tvarko. (2) Mintyse pas antrąjį skamba “Patylėk, durniau.”

Bet kuriuo atveju, manau, kad geriausia leisti išspręsti situaciją patiems vyriokams, nes problema pagarsinta, tai ką jau čia. Negi rodysi savo naivumą ir įkyrumą: “Ehehe, vyručiai, taip kaip čia… sakant… su tuo ventiliuku…”

Tai atsiskaitau, išvažiuoju ir kasdien patiriu, kad viena padanga savaitės bėgyje netenka nuo 2.4 atmosferos iki 1.5. Pagaliau paaiškėja, ką reiškė meistro tyla. Jis reiškė pusę bėdos serviso pameistriui. Viena pusę – dozę neverbalinio atsakymo jis jau gavo, antrą pusę – garantuoju – gavo, kai išvažiavau. Jos turinį ir emociją galite įsivaizduoti patys. Maždaug, “matai problemą – tyli. Viskas ką darom – tai keičiam padangas. Kam čia užsiiminėt ventiliais.” Ką tyla reiškė klientui jau ir nekalbu.

Saugaus vairavimo ir rinkitės patikimus meistrus!

Nuotraukų šaltinis: https://www.flickr.com/ Naudojama pagal licenziją: https://creativecommons.org/licenses/by/2.0/

About the Author /

info@taisauautomobili.lt

Tiesiog vairuotojas. Neturiu visiškai jokių sąsajų su automobilių industrija, distribucija, sporto šakomis ar atskirų prekinių ženklų mėgėjų draugijomis. Tačiau tai netrukdo dalintis tuo, kokius įspūdžius teikia vairavimas, naujų automobilių bandymas, ar turimo modelio priežiūra. Dalinuosi savo pastebėjimais.

Jūsų komentaras

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.