Taršūs automobiliai. Aplinkos ministerijos planai dėl Euro 4 standarto po 2027 m.

Taršūs automobiliai Lietuvos keliuose sulaukus 2027 m. gali tapti retenybe. Toks yra Lietuvos Aplinkos ministerijos ir vyriausybės planas, kuris šiuo metu dar nėra patvirtintas, tačiau liudija apie esminius pokyčius gręsiančius šalies transporto priemonių parkui. 

Kai kurie faktai apie svarbiausias numatomų pokyčių detales.

1. Tai yra Vyriausybės patvirtintas Nacionalinis oro taršos mažinimo planas, apimantis  skirtingas sritis, įskaitant ir transportą.

2. Kalbant apie transportą, esminis plano niuansas – sumažinti automobilių, priklausančių žemesniam standartui nei Euro 5, skaičių. Prie taršių automobilių yra priskiriami visi automobiliai, priklausantys Euro 4 standartui ir kitoms žemesnės emisijos klasių transporto priemonėms. Tai iš esmės visi automobiliai, kurie buvo pagaminti iki 2010 m.

3. Regitros duomenis šiuo metu Lieuvoje važinėja apie 320 tūkst. tokių automobilių.

4. Pradedant standartu Euro 5, automobiliuose yra diegiami pažangesni kietųjų dalelių filtrai, ženkliai sumažinantys jų taršą.

5.  Kadangi reikalavimai dar nepriimti, o tik numatomi, manoma, kad greičiausiai bus griežtinami reikalavimai tokių transporto priemonių techninei apžiūrai ir registracijai.

6. Vyriausybės atstovai iki numatomų pokyčių žada intensyvias diskusijas su specialistais ir visuomene, kaip geriausiai įgyvendinti išsikeltus taršto mažinimo tikslus.

7. Sužinokite, kaip laiku atpažinti variklio dūmingumo priežastis ir jas laiku šalinti.

 

taršūs automobiliai

About the Author /

redakcija@taisauautomobili.lt

Tiesiog vairuotojas, kuris nuolat stresuoja, kai kas nors nutinka jo automobiliui ir paniškai nerimauja, kai reikia eilinį kartą važiuoti į servisą. Dėl to įkūriau šį tinklapį, kuriame ieškau paprastų sprendimų ir duodu patarimus išspręsti dalykams, kurie kartais atrodo panašūs į didelį dramblį, nors tėra mažos musės. Pažinkime savo automobilius drauge.

Post a Comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.